1

Temat: Dobre tkaniny plamoodporne

Zawodowe i początkujące krawcowe! Jakie tkaniny wybieracie, jeżeli chcecie, żby były jak najbardziej odporne na plamy i łatwe do wyczyszczenia? Z góry dziękuję za każdą podpowiedź, bo sama dopiero zaczynam przygodę z szyciem w domu (do tej pory pracowałam w dużej szwalni) i nie wiem jeszcze za bardzo, jak dobrze zaopatrzyć moj malustki zakład.

2

Odp: Dobre tkaniny plamoodporne

Jak podszebujesz czegoś porządnego i plamoodpornego i chcesz użyć na przykład na sofę materiału to moim zdaniem wszystkie inne bije na głowę tkanina carabu. Jeszcze nie miałam do czynienia z niczym, z czego tak łatwo by praktycznie wszystko schodziło. Serio, na obicie mojej sofy właśnie tak wykończonej moja siostra wylała całą lampkę czerwonego wina. Tkanina była taka łososiowa, więc już postawiłam na niej krzyżyk, pomimo tej gwarancji, że niby właśnie wszystko schodzi, ale eksperymentalnie spróbowałam doczyści i o dziwo ni ma śladu. Nie mówię, że jak za dotknięciem różczki zeszło, bo miałam trochę szorowania, ale generalnie jest sukces.

3

Odp: Dobre tkaniny plamoodporne

Podpisuję się pod koleżanką powyżej. Też mam kilka rzeczy właśnie z tego superinnowacyjnego mteriały i jesem bardzo zadowolona. Rzadko się obecnie zdarza, żeby obietnice producenta się sprawdziły, ale w tym przypadku owszem smile

4

Odp: Dobre tkaniny plamoodporne

W miarę często kupuję różne tkaniny dekoracyjne, bo też mam swój przydomowy zakład krawiecki i się specjalizuje w rzeczach do domu, na przykład zasłonach i poduszkach, a nie w ubraniach. Staram się zawsze wybiera materiały plamoodporne, bo jednak sama bym nie chciała, żeby moja dekoracja wnętrza trafiła na śmietnik po pierszej plamie. Konkretny rodzaj zalezy przede wszystkim od tego, co zamierzasz szy, więc trudno o jakieś sensowne wskazówki.

5

Odp: Dobre tkaniny plamoodporne

No też w sumie takie przydomowe rzeczy, a ubrania okazjonalnie. W pracy robiłam elementy tapicerki, także też bym sie tym chyba nadal chciała zajmować.

6

Odp: Dobre tkaniny plamoodporne

To tak jak już wspomniały koleżanki, na pewno sprawdzi się carabu, a z własnego doświadczenia mogę pwiedzieć, że sabbia też bardzo dobrze wytrzymuje wszystkie zabrudzenia. Skoro się zajmujesz tą sama branżą, to życzę powodzenia, bo moim zdaniem to świetne zajęcie! P.S. Mam nadzieję, że gdzies daleko ode mnie, bo jednak zawsze lepiej żeby konkurencja była niewielka.

7

Odp: Dobre tkaniny plamoodporne

Hahaha, spokojnie, gdyby w mojej okolicy, cyzli na kompletnej wsi na Mazurch, ktoś już się tym zajmował, to na pewno bym wiedziała.