Temat: Szampony z apteki – czy są lepsze niż drogeryjne?

Witam. Mam spory problem ze słabymi włosami i suchą skórą głowy. Do tej pory używałam szamponów wiodących marek wychodząc z założenia, że szampon i tak jest na głowie krótki czas więc za wiele nie zdziała, ani dobrego, ani złego, więc kupowałam co mi wpadło w ręce. Teraz jed-nak zastanawiam się czy nie zacząć pielęgnacji od szamponu i nie zainwestować właśnie w dobry apteczny szampon

2

Odp: Szampony z apteki – czy są lepsze niż drogeryjne?

ja od jakiegoś czasu używam szamponu z apteki na wypadanie włosów, nie pamiętam nazwy ale radzi sobie całkiem nieźle. Choć wiadomo, że szampon faktycznie sam za wiele nie zrobi i jak chcesz mieć konkretną pielęgnację to zaopatrz się od razu w całą linię, szampony apteczne zwykle mają towarzystwo w postaci odżywek, masek i wcierek

3

Bardzo lubię ziołowe szampony z apteki, na pewno są lepsze niż te drogeryjne bo mają lepszy, prostszy skład a w tych ziołowych roi się od chemii. Oczywiście takie szampony (ziołowe) są mniej atrakcyjne w stosowaniu, mają rzadszą konsystencję, mogą pachnieć niekoniecznie ładnie i włosy po ich umyciu są czasem szorstkie (bo nie ma w nich masy silikonów, a to oczywiście dobrze) ale efekt jest o niebo lepszy, zwłaszcza na dłuższą metę. I na pewno ziołowy szampon ukoi ci skórę głowy jak masz z nią problemy, one są często wynikiem stosowania właśnie chemii

4

Autorko, wybierz się do apteki albo popatrz w internetowej opisy poszczególnych szamponów i wybierz odpowiedni dla swoich potrzeb. Jak masz słabe włosy to postaw na wzmacniający a na skórę głowy taki na pewno ogólnie pomoże bo nie będzie w nim wiele drażniących składników

5

Tak chyba zrobię, dostaję już szału z moimi włosami i muszę coś zmienić w ich pielęgnacji

6

Mój mąż od jakiegoś czasu stosuje apteczny szampon dx2 i również jest bardzo zadowolony. Widzi różnicę a pod jego wpływem ja też zamierzam wybrać coś dla siebie do delikatniejszej pielęgnacji bo chyba będę musiała myć włosy co dzień. Słyszałam, że szampony ziołowe polskich marek są dobre i chyba wśród nich będę szukać

7

Ok, dziękuję za wypowiedzi, widzę po nich że naprawdę warto szukać szamponu w aptece smile zatem tak zrobię. Pozdrawiam smile

8

Dobra decyzja smile